MULTIMEDIA
Pёrfundimi i ndёrtimit tё nёnstacionit 2 nё Tiranё.
Nё kuadёr tё Programit pёr Rikostruktimin dhe Fuqizimin e Sistemit Elektrik shqipёtar Kooperacioni italian pёr Zhvillim ka caktuar gati 90 milion euro me objektivin pёrshtatjen e sistemit me standartet evropiane dhe integrimin nё rrjetin elektrik tё Ballkanit. Ne vecanti, punimet per realizimin e Nёnstacinit 2 tё Tiranёs, njё impiant i rёndёsishёm qё mundёson shpёrndarjen e energjisё nё mёnyrё tё frytёshme, janё realizuar nga Ansaldo T&D, shoqёri italiane lider nё sektorin e trasmetimit dhe shpёrndarjes sё energjisё. Videoja pershkruan fazat e realizimit te kesaj infrastrukture dhe mundesite e saj per rritjen e efikasitetit te sistemit elektrik shqipetar.


Mbėshtetja Italiane pėr reformėn e sistemit shėndetėsor Shqiptar
Nė kuadėr tė programit “SHQIPERIA – Mbėshtetja Italiane pėr reformėn e sistemit shėndetėsor Shqiptar”, Kooperacioni Italian pėr Zhvillim ka promovuar fushata sensibilizuese mbi tė drejtat e pacientit dhe mėnyrėn pėr tė pėrfituar shėrbim shėndetėsor nė Shqipėri. Pėr kėtė qėllim nė bashkėpunim me USAID, u realizua njė spot televiziv pėr tė shpjeguar aktivitetin e mjekėve tė familjes. Spoti u transmetua nė kanalin televiziv News 24 gjatė muajit shkurt 2011.


© 2004 - 2016 Zyra e Bashkepunimit per zhvillim Design & Programing WPP


The challenge was to find enough room in this cheap replica watches uk thin case for the uniquely angled Tourbillon 24 Secondes movement. The watchmakers incorporated a dome into the replica watches sapphire crystal exhibition back to provide the extra volume needed. The manual-wind movement, made in-house by cheap replica watches Greubel Forsey, inclines its tourbillon cage at 25 degrees, unlike most other tourbillons where the cage is completely linear. Most other tourbillons make one revolution in sixty seconds, while the Replica Uhren tourbillon in the Vision does that revolution in 24 seconds.
.