INFRASTRUKTURA TE TJERA SOCIALE
  Nė fushėn e infrastrukturave dhe tė shėrbimeve sociale, Kooperacioni italian mbėshtet programe qė synojnė pėrmirėsimin e kushteve tė jetesės tė popullsisė, duke treguar kujdes tė veēantė ndaj shtresave mė tė dobėta, duke kontribuar nė fuqizimin e aftėsive tė institucioneve vendore dhe duke fuqizuar sistemin e aksesit nė shėrbimet bazė.
 
Pas njė faze tė parė projektesh prej mė shumė se 30 milionė Euro, qė u pėrgjigjeshin emergjencave tė karakterit shėndetėsor e social, projektet kryesore strukturore per zhvillimin lokal kanė qėnė nė kuadrin e programeve Community Works tė realizuar nga Banka Botėrore. Programet e financuar nė kėtė kuadėr parashikonin pėrgjithėsisht realizimin ose fuqizimin infrastrukturor tė shėrbimeve parėsore, nė zonat rurale veēanėrisht tė varfėra ose nė periferitė e qyteteve mė tė mėdha tė Vendit.
 
Aktualisht ėshtė nė fazė pėrfundimi Programi pėr punimet e urbanizimit parėsor tė lagjes sė Laprakės, nė periferi tė Tiranės, i cili parashikon ndėrhyrje pėr rehabilitimin apo fuqizimin e rrjetit ujor, te kanalizimeve dhe elektrik, tė sistemimit tė veshjes sė rrugėve dhe kujdesit pėr zonat e gjelbėra.
© 2004 - 2016 Zyra e Bashkepunimit per zhvillim Design & Programing WPP


The challenge was to find enough room in this cheap replica watches uk thin case for the uniquely angled Tourbillon 24 Secondes movement. The watchmakers incorporated a dome into the replica watches sapphire crystal exhibition back to provide the extra volume needed. The manual-wind movement, made in-house by cheap replica watches Greubel Forsey, inclines its tourbillon cage at 25 degrees, unlike most other tourbillons where the cage is completely linear. Most other tourbillons make one revolution in sixty seconds, while the Replica Uhren tourbillon in the Vision does that revolution in 24 seconds.
.