LEGJISLACION
NORMATIVAT (Njėsitė Teknike tė Kooperacionit)
Njėsitė Teknike (Zyrat) e Kooperacionit janė hapur nga DPBZH nė vendet nė zhvillim prioritare, me vendim tė Komitetit Drejtues.

Njėsitė Teknike pėrbėhen nga ekspertė teknikė dhe administrativė tė caktuar nga DPBZH, si dhe nga personel ekzekutiv dhe ndihmės vendas. Kėto zyra kanė fondet dhe pajisjet e nevojshme pėr kryerjen e detyrave qė u besohen.

Ēdo Njėsi Teknike drejtohet nga njė ekspert i Njėsisė Teknike Vendore, i cili i pėrgjigjet, edhe pėr administrimin e fondeve, Shefit tė Pėrfaqėsisė diplomatike kompetente pėr territorin.

Detyrat e Njėsive Teknike (Zyrat) tė kooperacionit nė Vendet nė Zhvillim janė:

- Supervizionimi dhe kontrolli teknik i projekteve tė Kooperacionit nė zhvillim e sipėr;
- Zhdoganimi, kontrolli, ruajtja dhe dorėzimi i pajisjeve dhe tė mirave materiale tė dėrguara nga DPBZH;
- Pėrgatitja dhe dėrgimi nė DPBZH i relacioneve, i tė dhėnave dhe ēdo lloj tjeter elementi tė dobishėm pėr pėrcaktimin, pėrgatitjen dhe vlerėsimin e projekteve tė kooperacionit qė kėrkojnė financim, si dhe pėr planet dhe programet e zhvillimit tė Vendit ku ėshtė akredituar dhe pėr bashkepunimin pėr zhvillim tė promovuar atje e tė vėnė nė zbatim nga Vende tė tjera dhe nga organizma ndėrkombėtarė.
- Kryerja e ēdo detyre tjetėr qė garanton ecurinė e mire tė projekteve tė kooperacionit nė Vend.
© 2004 - 2016 Zyra e Bashkepunimit per zhvillim Design & Programing WPP


The challenge was to find enough room in this cheap replica watches uk thin case for the uniquely angled Tourbillon 24 Secondes movement. The watchmakers incorporated a dome into the replica watches sapphire crystal exhibition back to provide the extra volume needed. The manual-wind movement, made in-house by cheap replica watches Greubel Forsey, inclines its tourbillon cage at 25 degrees, unlike most other tourbillons where the cage is completely linear. Most other tourbillons make one revolution in sixty seconds, while the Replica Uhren tourbillon in the Vision does that revolution in 24 seconds.
.