Disa nga iniciativat e Kooperacionit Italian ne Shqiperi te para nga objektivat e Roland Tasho
Mesazhi i Ambasadorit

Angazhimi i Koopeacionit Italian pėr Zhvillim, i pranishėm nė Shqipėri qė nga viti 1991, pasqyron lidhjen e konsiliduar midis dy vendeve dhe ėshtė i ndarė nė disa fusha, nė pėrputhje me strategjitė kombėtare dhe sektoriale tė miratuara nga qeveria shqiptare dhe nė koordinim me aktivitetet tė donatorėve tė tjerė. Me njė angazhim prej gjithsej rreth 300 milion euro, sot Italia ėshtė donatori i dytė dypalėsh dhe i treti pas Bashkimit Evropian dhe Bankes Botėrore me mbi 70 iniciativa aktive. Bashkėpunimi Italian mbėshtet proceset e vazhdueshme tė konsolidimit tė institucioneve dhe tė rritjes shoqerore dhe ekonomike dhe ndihmon Shqipėrinė nė rrugėn drejt aderimit ne BE, siē u pėrmendet ne Protokollin e ri te Kooeperacionit per Zhvillim pėr vitet 2010-12. Per projektet e Kooperacionit eshte rene dakort mbi njė bazė shumėvjeēare dhe jane ato te perqendruara nė zhvillimin rural, rehabilitimin e infrastrukturės, pėrmirėsimin e shėrbimeve shėndetėsore, financimin e Ndėrmarrjeve tė Vogla dhe tė Mesme dhe, mė nė pėrgjithėsi, zhvillimin e sektorit privat. Projektet propozojne metodologji me pjesėmarrje, me vėmendje tė veēantė pėr aspektet gjinore dhe mbrojtjen e mjedisit dhe pėrfshirjen e enteve locale italiane pėrmes bashkėpunimit tė decentralizuar dhe shoqėrisė civile italiane dhe shqiptare nėpėrmjet OJQ-ve. Deshiroj te shpreh nje vlersim te vecante per aktivitetet e kryera nga Zyra e Kooperacionit pėr Zhvillim te kesaj Ambasade, mbėshtetjen e vazhdueshme dhe tė kualifikuar e dhėnė nga Drejtoria e Pėrgjithshme e Kooperacionit pėr Zhvillim dhe pėr Ministrinė e Punėve Jashtme.

Lajmet e fundit

Plani i pare

Partners
The challenge was to find enough room in this Breitling Replica Watches thin case for the uniquely angled Tourbillon 24 Secondes movement. The watchmakers incorporated a dome into the Breitling replica sapphire crystal exhibition back to provide the extra volume needed. The manual-wind movement, made in-house by cheap replica watches Greubel Forsey, inclines its tourbillon cage at 25 degrees, unlike most other tourbillons where the Replica Uhren cage is completely linear. Most other tourbillons make one revolution in sixty seconds, while the Replica Uhren tourbillon in the Vision does that revolution in 24 seconds.Cheap 2015 New Rolex Replica Uhren At Our Uk Swiss Replica Watches Online Store,Gread Rolex, Breitling,Omega,Cartier Online Sale.Replica Uhren are ideal for people with a keen eye for fashion Rolex replica watches , but unwilling to pay ridiculous amounts of money for an accessory.
© 2004 - 2015 Zyra e Bashkepunimit per zhvillim Design & Programing WPP


The challenge was to find enough room in this cheap replica watches uk thin case for the uniquely angled Tourbillon 24 Secondes movement. The watchmakers incorporated a dome into the replica watches sapphire crystal exhibition back to provide the extra volume needed. The manual-wind movement, made in-house by cheap replica watches Greubel Forsey, inclines its tourbillon cage at 25 degrees, unlike most other tourbillons where the cage is completely linear. Most other tourbillons make one revolution in sixty seconds, while the Replica Uhren tourbillon in the Vision does that revolution in 24 seconds.
.