DOKUMENTE
Kooperacioni italian ne Shqiperi - Broshure 2013 1,958 KB
Historia e Kooperacionit Italian ne Shqiperi, sektoret prioritare te projekteve te perditesuara ne vazhdim te Protokollit te Kooperacionit 2010-2012. Mbeshtetje per zhvillimin social-ekonomik te Vendit dhe per procesin e integrimit evropian. Ndihma italiane eshte ne te njejten linje me Strategjine Kombetare per Zhvillim dhe Integrim 2007-2013 dhe me parimet nderkombetare te Efikasitetit te Ndihmave dhe te Ndarjes se Punes. Kjo ndihme perqendrohet ne sektore prioritare (sektori privat, bujqesia dhe zhvillimi rural, zhvillimi social) sektore keto qe percaktohen ne bashkepunim me palen shqiptare.
Programi te Zhvillimit te NVM-ve - Kriteret pėr qasje nė Line e Kredise 781 KB
Qeveria italiane dhe shqiptare kane nenshkruar nje marreveshje per krijimin e nje Program per Zhvillimin te NVM-ve ne Shqiperi. Ky dokument percakton kriteret, procedurat dhe kushtet per qasje ne Line e Kredise per NVM-te.
Kooperimi Italian ne shqiperi - Leaflet 2011 965 KB
Historia e Kooperacioni Italian ne Shqiperi, sektoret prioritare te nderhyrjes te percaktuar ne baze te Protokollit te ri te Kooperacionit 2010-2012 dhe rolin e Italise si European Lead Donor per zhvillimin e sektorit privat.
Marveshje ne kuader te kooperimit 2008 180 KB
Kooperimi Italian ne shqiperi - Brochure 2008 1,629 KB
Udhezime programimi 2011-2013 286 KB
Dokumenti percakton drejtimin strategjik te Bashkepunimit Italian per periudhen 2011-2013: fushat prioritare, zonat prioritare gjeografike, volumi i burimeve totale, kanaleve dhe mjeteve.
Udhezime per komunikimin dhe vizibilitetin te projekteve OJF 88 KB
Procedurat e prezantimit projekteve OJF 917 KB
Protokolli i Kooperimit per Zhvillim 2010-2012 midis Italise dhe Shqiperise 94 KB
Publikimi: Kooperacioni Italian nė Shqipėri - Zhvillimi i sektorit private 7,408 KB
Raport-studimor Mbi situatėn e romėve qė jetojnė e punojnė nė vend-shkarkimin e mbeturinave nė Sharrė (Tirana) 918 KB
Ky studim paraqet rezultatet pėrfundimtare tė projektit me titull: “Fushatė ndėrgjegjėsimi dhe realizimi i njė raporti studimor mbi situatėn e komunitetit rom nė zonėn e Sharrės”, financuar nga Kooperacioni Italian nė Shqipėri, nė bashkėpunim mė Bashkinė e Tiranės dhe me pjesėmarrjen e shoqatave ARSIS, FBSH dhe FPGSH. Informacioni i mbledhur shėrben gjithashtu pėr tė skicuar njė tablo tė qartė lidhur me personat qė jetojnė nė afėrsi tė vendit tė grumbullimit tė mbeturinave, duke bėrė tė mundur nė kėtė mėnyrė pėrpilimin e njė sėrė rekomandimesh pėr pėrmirėsimin e kushteve sociale, ekonomike dhe sanitare tė kėtij komuniteti. Tė dhėnat e kėtij studimi rezultojnė veēanėrisht tė nevojshme pėr tė racionalizuar ndėrhyrjet pėr pėrmirėsimin e sigurisė nė vendin e grumbullimit tė mbetjeve urbane nė Sharrė, njė projekt i rėndėsishėm i ndėrmarrė nga Ministria e Punėve Publike dhe Transportit dhe Bashkia e Tiranės qė nga viti 2007, falė financimit tė Kooperacionit Italian.

© 2004 - 2016 Zyra e Bashkepunimit per zhvillim Design & Programing WPP